JOAO DE SOUSA – KONCERT FADO

W ramach festiwalu trzech kultur TRES ESQUINAS, zapraszamy Państwa na doskonały koncert czystej klasyki gatunku FADO, w wykonaniu Joao de Sousy, Rafaela Fragi i Marcina Spery.

João de Sousa jest artystą znanym i cenionym na polskiej scenie muzycznej. Projekty Portugalczyka wynikają z jego luzofońskich korzeni, ale też fascynacji różnorodnymi gatunkami muzyki, w tym world music oraz jazzem. Gdy João wraca do tradycji fado, jego interpretacje są zawsze nowoczesne, świeże, niebanalne. Współpracuje z artystami gatunku fado, jazzowymi i klasycznymi.

Przełomem w karierze João był moment, gdy otrzymał zaproszenie od Andrzeja Smolika do wykonania na jego płycie dwóch utworów. Wkrótce uzyskała ona status platynowej. João współpracował także z zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Piosenki João znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.

W 2012 roku, przy wsparciu Camoes Institut oraz Ambasady Portugalii w Polsce, artysta wydał swój drugi album João de Sousa  & Fado Polaco. Po sukcesie projektu, setkach koncertów w Polsce, Niemczech i Portugalii, przyszedł czas na nowy – Luta, którego premiera odbyła się w kwietniu 2016 roku. W jedenastu autorskich utworach śpiewanych po portugalsku, hiszpańsku, angielsku i polsku połączył elementy rodzimego fado z jazzem, a
nawet reggae i hip-hopem. W swoim repertuarze João ma również niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki oraz takich przebojów, jak Porque te vas czy Chorando Se Foi (Lambada), także w aranżacjach na orkiestrę kameralną. Aksamitny, ciepły głos muzyka zdobył już serca rzeszy melomanów, a fanów Portugalczyk wciąż zaskakuje swoją kreatywnością.

https://www.youtube.com/watch?v=RVJJNayhibA

https://www.youtube.com/watch?v=40TOo52d2CQ

 

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ 21/10/2017 O GODZ. 20:00 na sali koncertów domowych CASA BUENA, ul. Wrocławska 21/11.
BILETY: 45 ZŁ, rezerwacje mailowe: kontakt@casabuena.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *