Argentyna – premiera spektaklu

Sto pięćdziesiąt lat temu, po drugiej stronie Atlantyku, w tętniącym życiem i mówiącym językami trzech kontynentów Buenos Aires, narodził się nowy taniec. Tango zawładnęło sercami, umysłami i nogami ówczesnych Porteños i w tempie błyskawicy pojawiło sie na salonach całego świata. Pełne emocji, dynamiki, walki i tęsknoty, jest jak trzyminutowy romans na parkiecie. Budzi skrajne odczucia. Intryguje. Jest odważne, egzotyczne, a jednocześnie bliskie każdemu z nas. Bo serce każdego z nas bije w rytmie tanga.

„Argentyna” to opowieść o miłości i tęsknocie, która wraz z rzeszami imigrantów przypłynęła do Buenos Aires w poszukiwaniu lepszego życia. W  poszukiwaniu szczęcia. Czy odnaleźli je w gęstej sieci ulic wielkiego miasta? Czy pokochali swoją nową ojczyznę? Czy wieczorami tańczyli i grali tango chcąc powiedzieć całemu światu o swoich uczuciach?

Premierowy spektakl z muzyką na żywo i artystami z Argentyny już 8 marca w Teatrze Ósmego Dnia. Tego wyjątkowego dnia zagramy „Argentynę” o 18:00 i o 20:00. Bilety w cenie 80 zł dostępne na www.bilety24.pl, www.teatrosmegodnia.pl, www.casabuena.pl

Scenariusz i reżyseria:
Agata Czartoryska & Michał Kaczmarek

Obsada:
narracja: Sławomir Bajew (Radio Poznań)
muzyka na żywo: Ariel Ramirez Quarteto
tancerze: Brigita & Carlos Rodriguez, Anita Escobar & Adrian Luppi,
Agnieszka Kamionka & Michał Kaczmarek, Maria Kownacka & Horacio Nuñez
oraz grupa tancerzy ze szkoły Casa Buena