koncert Carlos Libedinsky & Casa Buena

Zapraszamy do Blue Note na wyjątkowy wieczór tanga, podczas którego zatańczymy pokaz do muzyki mistrza nuevo – Carlosa Libedinskiego!

Po odnoszącym na całym świecie sukcesie międzynarodowym projekcie muzycznym Narcotango, Carlos Libedinsky przedstawia swój nowy koncept #Fueye, w którym bandoneon zanurza się w południowoamerykańskie rytmy, tworzy głęboki pejzaż elektronicznych bitów, wokalu i innych instrumentów, przynosząc niepowtarzalny dźwięk i smak.

#Fueye to magiczna podróż zarówno dla słuchających jak i tańczących, by odkryć tango na nowo.

Koncert podzielony będzie na dwie części, w których usłyszymy najsłynniejszą muzykę projektu Narcotango oraz nowości Fueye. W pierwszej odsłonie zobaczymy pokazy profesjonalnych tancerzy z poznańskiego Teatru Tanga, druga część będzie otwarta na taniec dla wszystkich, którzy przed sceną dadzą się ponieść dźwiękom bandoneonu mistrza. Po koncercie zapraszamy na milongę – taneczną kontynuację wieczoru.

Carlos Libedinsky to argentyński muzyk, kompozytor, producent i bandoneonista z Buenos Aires. Jeden z pierwszych wprowadził muzykę elektroniczną do utworów tanga około 2002 – czym zapoczątkował obecny (2008) ruch tanga alternatywnego. Znany jest z projektu Narcotango. Od 1986 jest dyrektorem szkoły muzycznej Tademus w Buenos Aires. Był nominowany do Latin Grammy Awards w 2009 i 2010 roku i wyróżniony jako Outstandig Cultural Personality w 2013 roku przez legislaturę Buenos Aires w Argentynie.

Carlos Libedinsky wystąpi w duecie z gościem specjalnym: gitarzystą Carlosem Coroną.

bilety:
65 zł – pierwsza pula
85 zł – druga pula
10 zł – sama milonga (bez koncertu)