Nauczyciele

Agata Czartoryska & Michał Kaczmarek

Michał rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 12 lat. Przez kolejnych osiem lat występował na scenach całego świata tańcząc w zespole folklorystycznym z Poznania. Kilkukrotnie zespół zdobywał uznanie i wygrywał nagrody na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, m.in. na Majorce, w Korei Południowej i Portugalii. Po ukończeniu szkoły średniej poznawał inne techniki tańca, poszukując „swojego” stylu i formy wyrazu. Na tango trafił w wieku 23 lat, stając się najmłodszym Tanguero w Poznaniu. Ponieważ nie było w tym czasie w kraju dobrych nauczycieli tanga, podróżował po Europie ucząc się od Argentyńczyków. Jednymi z pierwszych nauczycieli byli Geraldine Rojas i Ezequiel Paludi oraz Juan Cabrera. Po kilku latach zaczął organizować w Poznaniu milongi, w tym najsłynniejszą „Open Air”, która w okresie letnim przyciąga dziesiątki Tangueros również spoza miasta. Kolejnymi projektami była organizacja festiwalu „Ocho Pasos”, a także maratonu tanga „La Endorfina”. Podczas maratonu poznał Agatę, wieloletnią tancerkę różnych technik tańca, która odnalazła swoją duszę w tangu. Połączyli siły, ucząc się wspólnie od wielu nauczycieli (m.in. El Puchu, Alejandra Mantinan i Aoniken Quiroga, Luciana Arregui i Andres Laza Moreno). Efektem tego połączenia było założenie w 2016 roku Akademii Tanga Casa Buena. Organizują kolejne edycje festiwalu i maratonu, zapraszają Maestros na warsztaty. Zorganizowali je m.in. z: El Puchu, Luciana Arregui i Andres Laza Moreno, Maria Tsiatsiani i Leandro Palou, Eleonora Rosaminer i Adrian Anibal Heim, Anita Escobar i Adrian Luppi, Nany Peralta. Równolegle Agata i Michał występowali na pokazach na największych scenach w Polsce (Warszawa, Gdańsk, Poznań). Tak zrodził się pomysł założenia pierwszego w kraju Teatru Tanga. Premiera inauguracyjnego spektaklu „Argentyna” miała miejsce 8 marca 2017 roku. Ten nowy projekt Agaty i Michała rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Współpracują z najlepszymi muzykami, m.in. Orquesta San Luis Tango, Orquesta Tipica Ariel Ramirez, Orquesta Bandonegro, Carlos Roulet, Edgardo Otero Salvador, Carlos Libedinsky.

Dzięki zrealizowanym spektaklom na scenach całej Polski, coraz więcej ludzi ma bezpośredni kontakt nie tylko z tangiem, ale i z folklorem argentyńskim.

Pasja do tanga i kultury argentyńskiej, którą przekazują innym, owocuje prawie setką uczniów na zajęciach w Akademii oraz zaproszeniami na festiwale, warsztaty i maratony w Polsce.  

Doświadczenie

lata spędzone na parkiecie tanecznym i na scenach całego świata. Ciągłe samodoskonalenie.

Profesjonalizm

setki pokazów, koncertów, warsztatów, lekcji grupowych, tancerzy, którzy wyszli z Akademii jako doskonali tangueros.

Prawdziwa Pasja

bez niej bylibyśmy tylko szkołą tańca. tango argentyńskie określa nasze życie, sposób myślenia i działania. nie tylko uczymy, przede wszystkim przekazujemy pasję dalej!