Tango! Koncert Andrzejkowy / Prządka i Karasiewicz + MILONGA

Serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert andrzejkowy I MILONGĘ w wykonaniu Wiesława PRZĄDKI i Rafała KARASIEWICZA. Doskonali muzycy zabiorą nas w podróż do gorącego Buenos Aires, gdzie popłyniemy w rytm emocjonalnych tang. Usłyszymy wybrane tradycyjne utwory złotej ery tanga, jak również poznamy twórczość największego wirtuoza bandoneonu - Astora Piazzolli.

Koncert odbędzie się na sali akademii tanga Casa Buena, ul. Małe Garbary 2 (parking przy budynku, wjazd od strony stacji Orlen). Na miejscu bar z przekąskami. Po koncercie milonga z muzyką na żywo!

Bilety w cenie 45 zł (koncert i milonga)
sama milonga parkietowe 15 zł

zagra DJ Michał el Monje

przy stolikach można rezerwować mailowo lub telefonicznie (kontakt@casabuena.pl, tel. 793 963 700). Informujemy, że liczba biletów jest ograniczona.

Wieczór poprowadzi znawca tanga argentyńskiego Michał Kaczmarek.

Wiesław PRZĄDKA:
Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu.

Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych m.in.: MUSETTE QUARTET, NEW MUSETTE QUARTET, GIPSY SWING, TRES TANGUEROS

Sam zwykł mawiać , że urodził się po to aby grać na akordeonie. Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango.

Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce, koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli współpracuje z międzynarodowym zespołem Distango. Brał udział w spektaklu „Tango Piazzolla” wystawianym na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W 2009r. przyczynił się także do reaktywacji krakowskiego zespołu Hot Swing z którym obecnie nagrał płytę i jest jego członkiem.

Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Justyną Szafran, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in. Wirtuoz , któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette.

To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, latino itd.

Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych. Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za najwybitniejszego akordeonistę i bandoneonistę w Polsce.