NAUCZYCIELE

Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek

Założyciele Casa Buena i Teatru Tanga. Tancerze z wieloletnim doświadczeniem, pasjonaci i animatorzy tanga w Wielkopolsce. Organizatorzy trzech największych eventów w Poznaniu: festiwalu Ocho Pasos, maratonu La Endorfina, encuentro La Mirada oraz koncertów, warsztatów i prelekcji. Współpracują m.in. z Wiesławem Prządką, Bandonegro Tango Orquesta, SanLuisTango, Carlosem Libedinskim, Tanghetto, Ewą Wycichowską, Polskim Teatrem Tańca,Teatrem Scena Wspólna, Teatrem Ósmego Dnia.

Uczyli się u Maestros: Alejandry Mantinan, Aonikena Quiroga, Vanessy Villalba, Facundo Pinero, Geraldine Rojas, Ezequiela Paludi, Leandro Palou, Marii Tsiatsiani. Największy wpływ na ich taniec wywarli Luciana Arregui i Andres Laza Moreno w stylu Tango Salon oraz Maestro el Puchu w stylu Milonguero. 

Ich taniec jest „lindo” i „comodo” (piękny i komfortowy). Jest dialogiem, zawsze dzieje się „tu i teraz”. Tango to "tańczenie muzyki”. Uczą dwóch stylów tanga: de salon oraz milonguero, w oparciu o autorską metodę przekazywania techniki i muzykalności. Na zajęciach proponują także dużą dawkę wiedzy historycznej i kulturowej. Przy realizacji spektakli Teatru Tanga wykorzystują różne inne techniki tańca, bazując na tango escenario.

W grudniu 2018 roku jako pierwsza europejska para, zostali zaproszeni do udziału i zatańczyli pokaz na 10. festiwalu tanga "Tango Puntano" w prowincji San Luis w Argentynie.

Michał jest także tangowym DJem o już międzynarodowym uznaniu. Gra na maratonach, festiwalach, encuentro i milongach w Argentynie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

Anita Escobar i Adrian Luppi (gościnnie od maja 2018)

Anita Escobar rozpoczęła swoją przygodę jako tancerka baletowa w wieku 8 lat. Dzięki tej bazie zaczął się zajmować różnymi stylami tanecznymi, takimi jak argentyński folklor, współczesny, neoklasyczny taniec, salsa, bachata, kizomba i zouk.
Począwszy od 2007 roku poświęciła swoje życie zawodowe tangu. Jej głównymi profesorami byli: Ramiro Nievas, Gladys Rivero, Soledad Larretapia, Javier Rodriguez, Moira Castellano, Pancho Martinez Pey, Octavio Fernandez, Corina Herrera, Maria Turba, Mario Peralta, Marisol i Alejandro Larenas, Mariano Chicho Frumboli i Juana Sepulveda, Carlos i Rosa Perez, Anibal Montenegro, Ricardo Bigeri i Soledad Larretapia, Luis Salinas, Julio Balmaceda.
Należała do renomowanych szkół tanga, w Buenos Aires, takich jak Bar Sur, Esquina Homero Manzi, Tango Porteño.
Udziela lekcji i tańczy pokazy na międzynarodowych festiwalach tanga na całym świecie: karnawał w Gualeguaychu, występy z Tango Trio, orkiestrą Chino Laborde, regularnie w La Catedral del Tango. W czasie swojej podróży po Europie w 2017 roku uczyła m.in. w: Zabrzu, Katowicach, Warszawie, Bolesławcu, Jeleniej Górze, Poznaniu, Berlinie, Rzymie i Neapolu.
Opisuje swój taniec jako organiczne i naturalne tango.

Adrian Luppi to tancerz i artysta multidyscyplinarny. Od bardzo wczesnego wieku (5 lat) rozpoczął swoją podróż z tańcem jako tancerz argentyńskiego folkloru, rozwijając się w tańcu, grze na perkusji i Malambo (tradycyjne argentyńskie zapateo). Wszechstronna formacja pozwoliła mu eksperymentować i poświęcić się różnym stylom sztuki i tańca, takim jak flamenco, step, hip hop , perkusja. Adrian współracował z wieloma grupami: Flamenco Ballet of Maria Carrasco, Dani Panullo Dance Theatre Co, Excalibur Dance Co, Mayumana.
Po latach podróży dookoła świata, w 2008 r. poświęca się całkowicie tangu, organizując warsztaty, pokazy w teatrach i wystawy. Wszystko po to, by jak najwięcej ludzi zachęcić do tego tańca. Jego głównymi nauczycielami byli Chicho Frumboli i Juana Sepúlveda, Sebastián Arce i Mariana Montes oraz Gustavo Naveira.
Tango, to dla niego organiczny i naturalny język ciała. Na zajęciach koncentruje się nie tylko na analizie biomechaniki ruchu, ale przede wszystkim uznaje przeważającą rolę emocji i ludzkiemu aspektowi tanga jako spotkania między dwiema osobami.