NAUCZYCIELE

Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek

Założyciele Casa Buena. Pasjonaci tanga argentyńskiego, tancerze z wieloletnim doświadczeniem, studenci Choreografii i Teorii Tańca na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym, organizatorzy festiwali Tres Esquinas i Ocho Pasos, maratonu La Endorfina oraz pierwszego w Polsce Teatru Tanga. Największy wpływ na ich taniec wywarli Maestros: Alejandra Mantinan, Aoniken Quiroga, Geraldine Rojas i Ezequiel Paludi, el Puchu, Leandro Palou i Maria Tsiatsiani. Prowadzą regularne kursy tanga w Poznaniu i Lesznie, warsztaty wyjazdowe, pokazy. Współpracują z tancerzami, muzykami oraz aktorami: Ewą Wycichowską, Wiesławem Prządką, Arielem Ramirezem, Agnieszką Różańską, Gabrielą Medina Castro, Bandonegro Tango Orquesta.

Ich taniec jest „lindo” i „comodo” (piękny i komfortowy). Jest dialogiem, zawsze dzieje się „tu i teraz”. Tango to "tańczenie muzyki”. Uczą głównie tanga tradycyjnego w abrazo milonguero, w oparciu o autorską metodę przekazywania techniki i muzykalności. Na zajęciach proponują także dużą dawkę wiedzy historycznej i kulturowej. Podczas warsztatów „Tango Underground” wychodzą również ku współczesności. Przy realizacji spektakli Teatru Tanga wykorzystują różne inne techniki tańca, bazując na tango escenario.

Michał jest także tangowym DJem o już międzynarodowym uznaniu. Gra na maratonach i festiwalach w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i Polsce.