Milonga Salida / DJ Guillermo Monti (arg) /fot. @thibault Cresp Photographiem

Kochani z bliska i daleka, stali bywalcy Salidy i nowi Tanguer@s!
Zapraszamy Was na wyjątkową edycję Milongi, na której zagra wyjątkowy DJ – Guillermo MONTI z Buenos Aires! Przed milongą spotkamy się z Guillermo przy kawie i winie i posłuchamy opowieści o historii tanga i rodzinnych związkach DJa z największymi Maestros 🙂

opowieści o tangu: 19:30
pierwsza tanda: 20:30
la cumparsita: 00:30

parkietowe wyjątkowo: 15 zł

DJ Guillermo MONTI (arg)

 

DJ Guillermo MONTI

Urodziłem się w Buenos Aires, dorastałem razem z tangiem, a od 2012 roku mieszkam w Berlinie. Muzyka, a zwłaszcza Tango, grały i nadal odgrywają bardzo ważną rolę w moim życiu. Jestem muzykiem, dyrektorem chóru, piosenkarzem i DJem. Moi rodzice urodzili się w latach 30. i zaczęli tańczyć tango w czasie Złotej Ery Tanga w Buenos Aires. Często zabierali mnie ze sobą na milongi, które odbywały się w sąsiednich klubach sportowych. Jako dziecko widziałem i słyszałem na żywo wiele orkiestr tango, takich jak Juan D`Arienzo, Pugliese. W latach 40. mój dziadek Pedro Monti był założycielem orkiestry tango „Orquesta Tipica America” i grał razem ze swoimi trzema braćmi Monti. Moim wujem był Argentino Ledesma, który śpiewał dla Carlosa di Sarli, Vareli i wielu innych orkiestr. Śpiewał także na ślubie moich rodziców. Jednym z jego najbardziej znanych nagrań, które osobiście bardzo kocham, jest nagranie piosenki „Fueron Tres Años” razem z Orquesta Hector Varela:

 

 

Oprócz tych doświadczeń lokalnych milong, moi rodzice byli bardzo ważni dla mojego związku z Tangiem. Na przykład mój ojciec śpiewał mi piosenki „Por una muñeca” i „Remembranza” z repertuaru Pugliese. Dziś znam prawie każdy utwór tanga, każdą orkiestrę, każdego piosenkarza, a nauczyłem się tego wszystkiego nieświadomie dorastając. Zaskakuje mnie to nawet teraz. Kiedy śpiewam lub gram, muzyka przenosi mnie w nieoczekiwane miejsca w życiu, łączy mnie z sytuacjami w różnym wieku. Tango rozśmiesza i zarazem powoduje płacz, żyje i ożywa…

 

Moja matka, która zaczęła tańczyć tango od 13 roku życia, a teraz tańczy tango od ponad 70 lat, kiedy nauczyła mnie pierwszych kroków tango, kiedy miałam 5 lat. Ma teraz 85 lat, a kiedy ją odwiedzam w Buenos Aires, wciąż chodzimy razem na milongę, tańczymy tandę i nadal wspólnie cieszymy się tanga.

 

 

Obecnie gram jako DJ na lokalnych milongach w Berlinie i Buenos Aires oraz podróżuję po Europie na festiwale i maratony.

 

do zobaczenia 🙂

Halinka, Józef, Agata, Michał


fot wydarzenia: Ti Tango (Thibault Cresp Phot.)