O Akademii

krótka historia wielkiej pasji

Casa Buena Academia del Tango

Tango argentyńskie w Poznaniu rozwija się od kilkunastu lat. Dzięki działalności pasjonatów tego niezwykłego tańca mamy w mieście pokaźną ofertę dla Tangueros: codziennie istnieje możliwość tańczenia na milongach, praktykach, organizowane są kursy grupowe, lekcje indywidualne i okazjonalne wydarzenia. 

Jednym z punktów na tangowej mapie Poznania jest Akademia Casa Buena. Naszą pierwszą siedzibą było duże mieszkanie klimatycznej kamienicy na ul. Wrocławskiej. Wielu dzisiaj tańczących poznańskich Tangueros zaczynało swoją przygodę z tangiem właśnie tam. Od początku też mieliśmy plany szerszej działalności kulturowej. Na wrocławskiej odbywały się pierwsze koncerty i warsztaty z zaproszonymi Nauczycielami. Wielu z nich to do dzisiaj nasi Przyjaciele. 

Rozwój Akademii pociągnął nas do znalezienia większej przestrzeni. Tak przenieśliśmy się do domu – kolorowego niczym La Boca w Buenos Aires – przy ul. Małe Garbary. Akademia przeżywała tu swój rozwkit, a dzięki dogodnej lokalizacji, klimatycznemu ogródkowi wewnętrznemu i coraz większej liczbie tancerzy pojawiały się kolejne plany. To tutaj zrodziła się na dobre idea założenia Teatru Tanga, pierwszego w Polsce teatru opartego na technice tanga argentyńskiego. I postanowiliśmy także założyć klub – ze sceną, stolikami, wzorowany na kultowych milongach w Buenos Aires. W trakcie prac przyszedł rok 2020…

Mimo oczywistych trudności, jakie dotknęły wiele branż, w tym naszą kulturową, edukacyjną i taneczną, nie poddaliśmy się. Akademia Casa Buena działa w naszym klubie Buenos Aires przy ul. Masztalarskiej 7, wciąż jesteśmy na poznańskim starym rynku, wciąż w centrum miasta i w centrum tangowych wydarzeń 🙂 zapraszamy Was w nasze gościnne progi!

Agata, Ania, Michał

Co nas wyróżnia?

Doświadczenie

lata spędzone na parkiecie tanecznym i na scenach całego świata. Ciągłe samodoskonalenie.

Profesjonalizm

setki pokazów, koncertów, warsztatów, lekcji grupowych, tancerzy, którzy wyszli z Akademii jako doskonali tangueros.

Prawdziwa pasja

bez niej bylibyśmy tylko szkołą tańca. tango argentyńskie określa nasze życie, sposób myślenia i działania. nie tylko uczymy, przede wszystkim przekazujemy pasję dalej!

bądźmy w kontakcie!

Napisz do nas!