NAUCZYCIELE

Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek

Założyciele akademii tanga Casa Buena i pierwszego w Polsce Teatru Tanga. Tancerze z wieloletnim doświadczeniem, pasjonaci i animatorzy tanga w Wielkopolsce. Organizatorzy wielu cyklicznych wydarzeń w całej Polsce: festiwalu Ocho Pasos, maratonu La Endorfina, encuentro La Mirada, największego w kraju festiwalu Tango Barocco oraz licznych koncertów, warsztatów i prelekcji. Współpracują m.in. z Wiesławem Prządką, Bandonegro Tango Orquesta, La SanLuisTango, Carlosem Libedinskim, Tanghetto, Ewą Wycichowską, Polskim Teatrem Tańca,Teatrem Scena Wspólna, Teatrem Ósmego Dnia.

Uczyli się u Maestros: Alejandry Mantinan, Aonikena Quiroga, Vanessy Villalba, Facundo Pinero, Geraldine Rojas, Ezequiela Paludi, Leandro Palou, Marii Tsiatsiani. Największy wpływ na ich taniec wywarli: Javier Rodriguez, Fatima Vitale, Luciana Arregui i Andres Laza Moreno.

Ich taniec jest „lindo” i „comodo” (piękny i komfortowy). Jest dialogiem, zawsze dzieje się „tu i teraz”. Tango to "tańczenie muzyki”. Uczą dwóch stylów tanga: de salon oraz milonguero, w oparciu o autorską metodę przekazywania techniki i muzykalności. Na zajęciach proponują także dużą dawkę wiedzy historycznej i kulturowej. Przy realizacji spektakli Teatru Tanga wykorzystują różne inne techniki tańca, bazując na tango escenario.

W grudniu 2018 roku jako pierwsza europejska para, zostali zaproszeni do udziału i zatańczyli pokaz na 10. festiwalu tanga "Tango Puntano" w prowincji San Luis w Argentynie.

Michał jest także tangowym DJem o już międzynarodowym uznaniu. Gra na maratonach, festiwalach, encuentro i milongach w Argentynie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

“Nada” spektakl “Tango jest Kobietą”